Aldersgrense: 18+
Frank Turner slo gjennom med England Keep My Bones (2011), og spilte for 200 000 tilskuere før åpningsseremonien under OL i London året etter. I 2013 ga mannen, med fortid i hardcorebandet Million Dead, ut albumet Tape Deck Heart, og anmelderne trillet fullt hus og yatzy på terningen.
Frank Turner blir av mange sammenlignet med Billy Bragg, og ikke uten grunn. Som Bragg bærer han den søtladne eimen av fandenivoldskhet, opprør og ærlighet like tykt som smogen over London. En eim som også bærer snev av Dropkick Murphys og The Pogues. Nå er han aktuell med albumet FTHC.
Han har spilt fantastiske konserter på både John Dee (2014) og Rockefeller (2016) tidligere, og 25. oktober kommer han endelig tilbake til John Dee – med seg har han multiinstrumentalisten Matt Nasir.
Følg Live Nation
Følg Live Nation for nyheter, eksklusive forsalg og tilbud!